Yüksek Öğretim Kurulu Görüşmeleri

Anestezi Teknikerleri için hazırlanan lisans tamamlama programı adı altında

bazı bölümler belirlenmişti. Görev alanlarımız dışında kalan ve meslekten uzaklaşma riski görülen programlara, üyelerimizden gelen tepkiler üzerine konuyu yetkili mercilere taşımak adına itiraz dilekçesi ( aşağıda belirtilmiştir) ile başvuruda bulunmuştuk.
Anestezi lisans eğitiminin gerekliliği ve eğitim standardizasyonundaki yetersizliklere dikkat çekmek, ayrıca giderek çağın gerisinde kalmaya başlayan eğitim içeriklerinin gelişmiş ülke seviyelerine taşımasının gerekliliğinin hissedilmesi üzerine Dernek olarak konuyu en yüksek merci olan Yüksek Öğretim Kurulu ile masaya yatırma başarısı göstermiş bulunmaktayız. Görüşmeye Yönetim Kurulunu temsilen Başkan Önder TOPBAŞ, Başkan yardımcısı Yardımcısı Kemal ÖZKARA ve Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Kibar, Konya Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Müdür Doç.Dr.Birol ÖZKALP ve Konya Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Anestezi Program Sorumlu Öğretim Üyesi Yard. Doç.Dr. Özkan ÖNAL katılmıştır.

Bu mağduriyetimize kayıtsız kalmayarak makamlarında bizleri ağırlayan, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Sayın M İ Safa KAPICIOĞLU’ na ve Akademik Değişim, Destek ve Lisans Tamamlama Birim Sorumlusu Sayın Ayşegül KUTAY GÜNDOĞAN’ na Türkiyedeki Anestezi Teknikerleri ve üyelerimiz adına teşekkür ederiz.

Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Önder TOPBAŞ

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest