Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği ile Görüşme

22 Aralık 2015 tarihinde Derneğimizi temsilen Önder Topbaş, Mustafa Kibar, Yasin Yarsan,

Sema Erdoğan ve Tülay Aydın Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’ nda Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Başkanı Prof Dr Sayın Neslihan Alkış ve Dernek Genel Sekreteri Prof Dr Sayın Zekeriyya Alanoğlu hocalarımızı ziyaret etme fırsatı yakaladık. Görüşmeyi ayarlayan Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Yasin Yarsan’a bu katkılarından dolayı teşekkürleri borç biliriz.

TARD Başkanı Sayın Neslihan ALKIŞ Hocamız tarafından, aynı amaca hizmet eden iki meslek gurubu olduğumuz vurgulandı. Güvenli anestezi için, anestezi doktoru ve anestezi teknikerinin bir ekip olarak çalışması gerektiğini belirtti.

Eğitimin okul döneminde kalmayıp, mezuniyet sonrasında devam etmesi gerektiğini, bu sebeple de dernek olarak yaptığımız mezuniyet sonrası eğitim çalışmalarını taktir ettiğini belirtti.

Derneğimiz ve dernek üyelerimiz açısından oldukça verimli geçen bu buluşmada, her zaman, her türlü desteği vereceklerini ve yol gösterme konusunda da kapılarının bize her zaman açık olduğunu belirttiler.

Görüşme sonucu olarak TARD ın bakış açısı gerçekten lisans eğitimi gerekli mi yada nasıl bir yenilik gerekliliği konusunda çalıştaylar ve bilimsel raporlarla durumu ifade etmemiz gerekmektedir.

Saygılarımla…

Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği
Başkanı
Önder TOPBAŞ

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest