Hasta ve Sağlık Çalışanı Güvenliği Platformu

Dünyada ve ülkemizde çok önemli bir konu olan hasta ve sağlık çalışanı güvenliğinin

önemine dikkat çekmek ve ulusal sağlık standartlarını daha iyi bir noktaya taşımak amacıyla oluşturulan Hasta ve Sağlık Çalışanı Platformu, 21 Aralık 2015 Pazartesi günü Başkent Üniversitesi İhsan Doğramacı Konferans Salonunda bir araya geldi. Buluştaya, 29 dernek ile yaklaşık 140 akademisyen ve sağlık profesyoneli katıldı. Bizde Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği olarak bu buluştay da yerimizi aldık.

Çalıştay oturumları sonunda yapılan sunumlarda Platformun ana amaçlarından birinin hasta ve sağlık çalışanı güvenliği alanlarına hizmet edecek rehberlerin eğitimlerle yaygınlaştırılması olduğu belirtildi.

Derneğimiz artık bu platformda da yerini almış gerekli çalışmalar ve Anestezi Çalışanları için yapılması gerekenleri bilimsel normlarda oluşturarak gelişimimize katkı sağlayacaktır. Dernek olarak ilk yönetim kurulu toplantısında bu platformda aktif çalışacak bir ekibin kurulması çıkan en önemli sonuçtur.

Buluştaya derneğimizi temsilen Başkanımız Önder TOPBAŞ’ ın yanı sıra Yasin Yarsan, Mustafa Kibar, Asu Gürer ve Fidan Küdür katılmıştır. Temsilcilerimiz konu ile ilgili raporları yönetim kuruluna sunmuşlardır.

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest