Erzurum seminerimiz

12. Mezuniyet Sonrası Eğitim Seminerimiz 5-6 Kasım 2016 Tarihlerinde Erzurum

Atatürk Üniversitesi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde gerçekleştirildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği’nin Mezuniyet Sonrası 12. Eğitim Semineri Erzurum’ da Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans salonunda 5-6 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Anestezi Sırasında Komplikasyonlar başlığı altında çeşitli konuların yer aldığı seminer oldukça verimli geçti.
Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları, tüm şehitlerimiz ve ayrıca ülkemizin içinde bulunduğu terör mücadelesinde hayatını kaybeden tüm şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

5 Kasım Cumartesi günü ATTD Başkanımız Önder Topbaş’ ın açılış konuşmasının ardından Atatürk Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Hüsnü Kürşad ve eğitim koordinatörümüz Yrd. Doç. Dr. Z. Serpil Ustalar Özgen de açılış ve karşılama konuşmalarını yaparak oturumlar başlatıldı.
1. Oturum Prof. Dr. Nazım Doğan eşliğinde başlatıldı. Bu oturumda; Anestezide Solunum Komplikasyonları ve Önlenme Metodları- Anes. Tek Samet Batuhan Saraç, Anestezi Sırasında Dolaşım Komplikasyonları ve Önlenme Metodları- Anes. Tek Nur Gökdemir, Anestezide Serebral Komplikasyonlar ve Önlenme Metodları-Prof. Dr. Hüsnü Kürşad, Anestezide Pozisyon Komplikasyonlari ve Önleme Metodları- Anes. Tek Ramazan Cabbar tarafından anlatıldı.

2. Oturum Doç. Dr Ayşenur Dostbil eşliğinde başlatıldı. Bu oturumda; Jinekolojik Operasyonlarda Sık Rastlanılan Komplikaslar- Anes. Tek Ahmet Bülent Poyraz, Ortopedik Cerrahilerde Sık Rastlanılan Komplikasyonlar – Anes. Tek Ebru Ürkel, Havayolu Yönetimi ile İlgili Komplikasyonlar- Anes. Tek Ömer Koca, Damaryolu ve Arter Santral Yol ile İlgili Komplikasyonlar- Anes. Tek Tunay Gülmez tarafından anlatıldı.

3. Oturum Doç. Dr. Canan Atalay eşliğinde başlatıldı. Bu oturumda; ATTD ve İFNA; Nedir, Yararı Nelerdir, Neler Yapılmalıdır?- Anestezi Tek Önder Topbaş ATTD Yönetim Kurulu Başkanı/ İFNA Türkiye Temsilcisi, Güncel Dernek Faaliyetleri ve Katılımcılar- Anes. Tek Sema Erdoğan, Anestezi Solunum Devrelerine Endüstriyel Bakış-Yiğit Ulusoy (Meditera İthalat İhracat A.S. Geliştirme Müdürü), Firma Görüşmesi Güven Bilgin (Portex), Non-Invaziv Monitorizasyon Çözümleri- Nerdin Gök (Masimo Bölge Müdürü) tarafından anlatıldı.

4. Oturum Yrd. Doç. Dr Mehmet Aksoy eşliğinde başlatıldı. Rejyonel Bloklar ile İlgili Komplikasyonlar-Uzm. Dr Arzu Takıl, Periferik Bloklar ile İlgili Komplikasyonlar -Yrd. Doç. Dr İlker, Anestezi Hazırlıkları ile İlgili Komplikasyonlar- Anes. Tek Arzu Edalı tarafından anlatıldı.

Sağlık Bakanlığı temsilcilerinin de bulunduğu seminerde günümüz aile toplantısıyla son buldu.

6 Kasım Pazar günü gelenekselleşen Bilgi Yarışmamız yapıldı. Yarışmaya katılan kişilere
ödülleri bizzat eğitim koordinatörümüz Serpil Özgen tarafından kişilere takdim edildi.

Oldukça verimli geçen seminerimize katılarak bize destek olan tüm değerli hocalarımıza ve ev sahipliğini üstlenen Erzurum Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi A.D öğretim üyelerine ve anestezi ekibine sonsuz şükran ve teşekkürler.

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest