Atama Sorunları Görüşmesi

Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği olarak ;13/06/2017 tarihinde Ataması Yapılmayan

Sağlık Çalışanları Platformu (sağlık meslek mensuplarından oluşan 25 adet dernek) ile birlikte önce Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş ziyaret edilerek tüm sağlık meslek mensuplarının atama sorunları başlığı altında bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Bu görüşmede kısaca anestezi teknikerliği kadrosunda çalıştırılan farklı branş mensuplarından öncelikle bu kişilerin bu alandan uzaklaştırılması bu alanlara anestezi teknikeri mezunu kişilerin getirilmesi istenmiştir,artan mezun sayısı ve azalan atama sayılarının önümüzdeki yıllarda işsizler ordusu bir sağlık çalışanları grubu oluşturacağını belirttik.

Sonrasında 14/07/2016 tarihinde Abdi İpekçi Parkında yapılacak olan ortak basın bildirisi için diğer dernekler ile birlikte bir toplantı ve iftar organizasyonu yaptık. Bu iftar organizasyonuna TCBMM Sağlık Komisyonunda görev alan tüm partilerin millet vekilleri davet edildi. AKP millet vekilleri grup toplantıları olduğu için ,MHP millet vekilleri toplu iftar organizasyonları olması sebebi ile katılamadıklarını telgraf ile bildirdiler. CHP ‘den ise üç vekilimiz toplantımızda bizlerle birlikte olmuş ve gerek atama gerekse çalışma koşulları ile ilgili bir çok hususta bilgilendirilmişlerdir.

14/06/2017 tarihinde ise Ataması Yapılmayan Sağlık Çalışanları Platformu içerisinde derneğimizi temsilen yerimizi aldık. Basın açıklamasının ardından Anıtkabir’i ziyaret ederek günü sonlandırdık. Katılımlarından dolayı tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

MUSTAFA KİBAR

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest