Acımız büyük

Özel bir tıp merkezinde çalışan genç meslektaşımız Alperen Eroğlu vefat  etmiştir.

 Dernek olarak arkadaşımıza rahmet, ailesi ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı dileriz.

Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği

Yönetim Kurulu

 

Anestezi teknisyeninin ameliyathanede şüpheli ölümü***

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde özel bir tıp merkezinde bir ay önce işe başlayan anestezi teknisyeni ameliyat odasında ölmüş halde bulundu.

Özel bir tıp merkezinde bir ay önce işe giren anestezi teknisyeni Alperen Eroğlu (20) bu sabah işe başlamadı. Bundan şüphelenen mesai arkadaşları kendisini aramak için girdikleri ameliyat odasında Alperen Eroğlu’nun cansız bedeni ile karşılaştı. Sağlık merkezi yöneticilerinin bilgi vermesi üzerine olay yerine gelen emniyet görevlileri ile Cumhuriyet savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

Ölüm nedeni araştırılan Alperen Eroğlu’nun iki kolunda izler bulunması, genç teknisyenin kendisine aşırı dozda narkoz enjekte ederek intihar etmiş olabileceği şüphesi üzerinde de duruluyor. Cenazesi ayrıntılı inceleme için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderilen genç teknisyenin Bursa’da yaşayan ailesinin olayın şokunu yaşadığı belirtildi.

Gürsu Sağlık Meslek Yüksekokulu’nu bitirdikten sonra yaklaşık bir ay önce tıp merkezinde göreve başladığı bildirilen Alperen Eroğlu’nun tıp merkezindeki lojmanda ikamet etmesine rağmen geceleri ameliyathanede kaldığı öğrenildi. Olayla ilgili tahkikata başlandı. ***Konuyla ilgili çeşitli basın yayın organlarında çıkan haber

 

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest