3. SADEF Toplantısından Platform Kararı Çıktı!…

Sevgili Meslektaşlarım,
28.09.2013 tarihinde Sağlık Çalışanları Derneklerinin federasyon kurma toplantılarının

3. sü Ankara’da gerçekleştirildi.
Dernek olarak desteklediğimiz Sağlık Çalışanları Dernekleri Federasyonu için davet edilen 20 dernekten 8 i toplantıya katılmıştır. Dileğimiz bu sayının artması yönündedir. Katılımın daha fazla olması ve biz sağlık çalışanlarının farkındalığının arttırılması önemli bir konudur.
Toplantıya katılan derneklerin bu oluşumu yürekten desteklemeleri, özverili ve etkin çalışmaları sonucu; federasyon kurma çabaları yönünde ilk adım atılmış ve bir platform oluşturma konusunda karar alınmıştır.
      Her geçen gün sağlık çalışanlarının sorunları katlanarak artmaktadır. Bunların çözümü için bizler birlikteliğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği olarak her zaman kararlılıkla ve güç birliği yaparak sorunları çözmede üzerimize düşeni yapacağız.
Bu oluşumda lokomotif görevi yapan Çevre Sağlığı Teknisyen ve Teknikerleri Derneği Genel Başkanı Muhammet Birinci ve Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Görünme’ye özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Onların böyle özverili çalışmaları diğer katılan derneklere de iyi bir örnek olacaktır diye düşünüyorum.
   Toplantı sonunda 16 Kasım 2013 tarihinde Ankara’da 4. toplantı için sözleştik. Yapılması planlanan Sağlık Çalışanları Dernekleri Platformu çalışmalarının kararlılıkla sürdürülmesi temennisiyle tüm meslektaşlarım ve sağlık çalışanlarına selamlar…

Yasin Yarsan
A.T.T.D. Genel Sekreteri

SADEF toplantısı için sonuçları için ilgili link;
https://www.facebook.com/sadef.federasyon?fref=ts

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest